W poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów

W poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów

Wyprawa została nagrodzona przez National Geographic Traveler oraz Kolosem w kategorii „Podróż Roku” i uhonorowana najlepszym pokazem Kolosów.

„Biało na czarnym” to samotna wyprawa kajakiem morskim po Pacyfiku w poszukiwaniu najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, tak zwanych niedźwiedzi duchów. Dzięki rzadkiej mutacji niedźwiedzie czarne są całkowicie białe i nie są to albinosy. Żyją w soczyście zielonych północnych lasach deszczowych, więc białe zwierzęta wyglądają w nich całkowicie nierealnie.

Ale niedźwiedzie to tylko przyczynek do mówienia o niezwykle cennym środowisku, dramatycznej sytuacji w morzach i oceanach i walce o jeden z najcenniejszych zakątków świata.

Sama  ponad 500km podróż kajakiem po wodach Pacyfiku to codzienne zmagania z morskim żywiołem: pływami, prądami i sztormami (obszar ten jest na 4. miejscu natrudniejszych dróg morskich świata). Esemcja wyprawy to bardzo bliskie spotkania z wielorybami, konfrontacje z lwami morskimi i nieustająca obserwacja przyrody – nad wodą, pod wodą i w lesie.

Info

View Project

  • /