Jak się zachować twarzą w mordę z niedźwiedziem

Jak się zachować twarzą w mordę z niedźwiedziem

Jak się zachować twarzą w mordę z niedźwiedziem

To, jak się zachowamy w przypadku spotkania niedźwiedzia na naszej drodze, w bardzo dużym stopniu decyduje o tym, jak się całe spotkanie potoczy. Punktów zawartych w tym artykule najlepiej wyuczyć się na pamięć, tak, żeby w przypadku spotkania z drapieżnikiem działać odruchowo, nie tracić czasu i nerwów na zastanawianie się, jak na danym etapie należy działać. Wiele z zasad jest wbrew pierwszym odruchom, dlatego tym bardziej należy o nich zawsze pamiętać.

Nigdy nie wolno też zapomnieć o naczelnej zasadzie: NIGDY NIE UCIEKAMY PRZED NIEDŹWIEDZIEM. Amerykanie mówią: „stay ground”.

Jeśli widzimy niedźwiedzia z daleka:

  1. Nigdy nie należy podchodzić do niedźwiedzia. Rangersi alaskańscy podkreślają, że bezpieczna odległość od niedźwiedzia to min. 150 metrów.
  2. Jeśli niedźwiedź nas nie widzi, jest szansa, że o nas nie wie. Wtedy oddalamy się powoli i cicho.
  3. Jeśli nas widzi, nasz odwrót powinien być jeszcze bardziej spokojny i bardzo jasno dający sygnał: „opuszczam Twoje terytorium”. Nigdy nie uciekamy. Niedźwiedź musi czuć, że nie jesteśmy zagrożeniem, ale musi też wiedzieć, że nie jesteśmy uciekającą ofiarą.
  4. W każdym przypadku wycofywania się sprawdzamy, czy niedźwiedź nie idzie za nami.
  5. Jeśli niedźwiedź stoi na dwóch łapach, nie znaczy to, że jest groźny. Niedźwiedzie mają słaby wzrok, często więc z odległości nie potrafią ocenić, kim jesteśmy. Wtedy należy im pokazać, że jesteśmy niejadalnym człowiekiem – podnieść ręce do góry i powoli je krzyżować. Można też podnieść plecak, wtedy będziemy się wydawać niedźwiedziowi więksi. Skoro on może udawać groźniejszego stojąc na dwóch łapach, dlaczego my nie możemy nieco pooszukiwać?
  6. Łatwo niedźwiedziowi pokazać, że jesteśmy człowiekiem również mówiąc do niego niskim, spokojnym głosem. Takim, który nie rozdrażni lub nie zaniepokoi niedźwiedzia.

Jeśli szukasz ekscytującego automatu do gry, nie szukaj dalej niż automat Big Bear firmy Geco Gaming. Ten automat ma 5 bębnów i 25 linii wygrywających, dzięki czemu jest idealny dla graczy na każdym poziomie doświadczenia. Ponadto automat oferuje szereg funkcji bonusowych, w tym darmowe obroty i dziki symbol.

Automat posiada również progresywny jackpot, co oznacza, że ​​jackpot rośnie za każdym razem, gdy ktoś gra na automacie. Więc jeśli szukasz ekscytującego automatu do gry, koniecznie sprawdź automat Big Bear Geco Gaming na SlotoGate.com – https://slotogate.com/!

Polska to kraj o długiej i bogatej historii, ale nie do końca znany ze swojej kultury hazardowej. W całym kraju jest tylko kilka kasyn, a większość Polaków wydaje się być zadowolona z mniej popularnych form hazardu, takich jak loterie i zakłady sportowe. Nie oznacza to jednak, że Polska jest całkowicie odporna na uroki automatu.

W ostatnich latach automaty online cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich graczy. Częściowo wynika to z wygody – dużo łatwiej jest siedzieć w domu i kręcić bębnami niż wybrać się na wycieczkę do kasyna. Ale jest też coś w automatach online, co wydaje się przemawiać do polskich graczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o ekscytującą rozgrywkę, czy szansę na wygranie dużych jackpotów, automaty online szybko stają się ulubioną rozrywką wielu Polaków.

Share post:

  • /